
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 2 A |
| Color | Clear, Silver |
| Size | 5.20 mm x 20.00 mm |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12556
Ext.Price$0.12556
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12556 | $0.12556 |
| 10 | $0.06278 | $0.62780 |
| 50 | $0.05676 | $2.83800 |
| 100 | $0.05131 | $5.13100 |
| 500 | $0.04064 | $20.32000 |
| 1000 | $0.03618 | $36.18000 |
| 3000 | $0.03439 | $103.17000 |
| 5000 | $0.03269 | $163.45000 |
| 10000 | $0.03107 | $310.70000 |
